Korel Arctic K-Thermal MHA-V16W/D2RN8-B HB-A160/CD30GN8-B split hőszivattyú 16kW, 3 fázisú, 3kW fűtőpatronnal, R32
  • Fűtési teljesítmény (kW) 12,1-18kW
Korel
Cikkszám: mha-v16w-d2rn8-b-hb-a160-cd30gn8-b
Leírás
Korel Arctic K-Thermal MHA-V16W/D2RN8-B split hőszivattyú 16kW
Professzionális 3 fázisú levegő-víz hőszivattyú 16 kW teljesítménnyel, környezetbarát R32 hűtőközeggel és beépített 3 kW-os elektromos fűtőpatronnal. A split rendszerű berendezés kiváló SCOP értékekkel üzemeltethető fűtésre és hűtésre egyaránt.
Műszaki adatok
Garancia 3 év
Energiahatékonyság A+++
H-tarifa igen
Szállítási Idő 1
Hűtési teljesítmény (kW) 12,1-18kW
Bővebb termékleírás
Professzionális fűtési és hűtési megoldás
A Korel Arctic K-Thermal MHA-V16W/D2RN8-B split hőszivattyú egy korszerű, energiatakarékos levegő-víz hőszivattyú rendszer, amely 16 kW fűtőteljesítménnyel képes hatékonyan ellátni nagyobb családi házak és középületek klimatizálását. A split (osztott) rendszer kültéri és beltéri egységből áll, amely rugalmas telepítést tesz lehetővé. A beépített 3 kW-os elektromos fűtőpatron biztosítja a folyamatos melegvíz-ellátást még extrém hideg időjárási körülmények között is. A környezetbarát R32 hűtőközeg alacsony GWP értékkel rendelkezik, így kisebb környezeti terheléssel jár.
Főbb jellemzők és előnyök
  • 16 kW fűtőteljesítmény 7°C külső és 35-45°C előremenő hőmérséklet mellett
  • 14,0-14,9 kW hűtőteljesítmény 35°C külső hőmérsékleten
  • Kiváló SCOP 3,41 W/W hatékonysági érték 55°C-on
  • Kiemelkedő SEER 6,71 W/W energia-hatékonysági mutató 18°C-on
  • Környezetbarát R32 hűtőközeg (1,84 kg töltőmennyiség)
  • Beépített 3 kW-os elektromos fűtőpatron extrém hidegben is megbízható működéshez
  • 3 fázisú tápellátás (380-415V) a kültéri egységhez
  • Széles működési hőmérsékleti tartomány: -25°C és +35°C között fűtésben
  • Hűtési üzemmód -5°C és +43°C között
  • Csendes működés: 55 dB hangnyomásszint a kültéri egységnél
  • Maximum 30 méter csőhossz a kültéri és beltéri egység között
  • Kompakt hidromodul: 420 x 790 x 270 mm, mindössze 39 kg tömeg
Részletes műszaki paraméterek
Jellemző Kültéri egység MHA-V16W/D2RN8-B Beltéri hidromodul HB-A160/CD30GN8-B
Tápfeszültség 380-415V, 50Hz, 3 fázis 220-240V, 50Hz, 1 fázis
Hangteljesítményszint 68 dB 43 dB
Hangnyomásszint 55 dB -
Folyadékcső méret 9,52 mm
Gázcső méret 15,9 mm
Fűtőteljesítmény (A7/W35) 16,0 kW -
Fűtőteljesítmény (A7/W45) 16,0 kW -
Hűtőteljesítmény (A35/W18) 14,90 kW -
Hűtőteljesítmény (A35/W7) 14,0 kW -
SCOP érték (55°C) 3,41 W/W -
SEER érték (7°C) 4,67 W/W -
SEER érték (18°C) 6,71 W/W -
Hűtőközeg típusa R32 -
Hűtőközeg mennyiség 1,84 kg -
Maximális csőhossz 30 m -
Működési tartomány fűtés -25 ~ +35°C -
Működési tartomány hűtés -5 ~ +43°C -
Vízhőmérséklet tartomány fűtés - 25 ~ 65°C
Vízhőmérséklet tartomány hűtés - 5 ~ 25°C
Maximális víznyomás - 0,3 MPa
Méretek (Sz x M x Mé) 1118 x 865 x 523 mm 420 x 790 x 270 mm
Nettó tömeg 112 kg 39 kg
Fűtőpatron teljesítménye 3 kW (beépített)
Műszaki előnyök és innovatív megoldások
A Korel Arctic K-Thermal rendszer inverteres technológiával működik, amely folyamatosan szabályozza a kompresszor fordulatszámát a hőigényhez igazodva. Ez nemcsak energiamegtakarítást eredményez, hanem egyenletesebb belső hőmérsékletet és hosszabb élettartamot is biztosít. A DC inverter technológia csökkenti az indítási áramcsúcsokat, így kisebb terhelést jelent az elektromos hálózatra. A kültéri egység speciális lamellás hőcserélője és nagyteljesítményű ventilátora garantálja a hatékony hőátadást még szélsőséges időjárási körülmények között is. A beépített 3 kW-os elektromos fűtőpatron automatikusan bekapcsol, amikor a külső hőmérséklet -20°C alá csökken, ezzel biztosítva a folyamatos és megbízható fűtést. A hidromodul kompakt mérete lehetővé teszi a kazánház vagy tárolóhelyiség optimális kihasználását, miközben minden szükséges vezérlő és biztonsági elemet tartalmaz.
Karbantartás és hosszú távú üzemeltetés
Gyakori kérdések
Mekkora alapterületű ház fűtésére alkalmas a 16 kW-os hőszivattyú?
A Korel Arctic K-Thermal 16 kW teljesítményű hőszivattyú átlagos szigetelésű családi háznál körülbelül 160-200 m² alapterület fűtésére alkalmas. Jól szigetelt, energiatakarékos építésű házaknál akár 220-240 m² is fűthető. A pontos méretezés függ a ház hőveszteségétől, amely számos tényezőtől (falszerkezet, nyílászárók minősége, tájolás, szellőzés) függ. Professzionális hőterhelés-számítást javasolt végeztetni a telepítés előtt.
Mennyit lehet spórolni a hőszivattyúval a hagyományos fűtéshez képest?
A Korel Arctic K-Thermal 3,41 W/W SCOP értéke azt jelenti, hogy 1 kW villamos energia felhasználásával 3,41 kW hőenergiát termel. Ez körülbelül 60-70%-os energia-megtakarítást jelent gázkazánhoz képest, és akár 75-80%-ot elektromos fűtéshez viszonyítva. Egy átlagos 180 m²-es ház esetében évi 300-500 ezer forint megtakarítás érhető el a fűtési költségekben, a jelenlegi energiaárak mellett. A beruházás megtérülési ideje jellemzően 5-8 év között van.