Daikin Stylish Black FTXA42BB-RXA42B oldalfali split klíma szett 4,2 kW, matt fekete
Daikin
Cikkszám: ftxa42bb-rxa42b
Leírás
Prémium kategóriás japán klímaberendezés elegáns matt fekete kivitelben, amely a 4,2 kW hűtő- és 5,4 kW fűtőteljesítményével 40-55 m² alapterület klimatizálására alkalmas. A++ energiaosztály, 19 dBA zajszint, okostelefonos vezérlés és levegőtisztító funkcióval.
Bővebb termékleírás
Prémium dizájn és intelligens komfortmegoldások
A Daikin Stylish Black FTXA42BB-RXA42B klímaberendezés a japán precizitás és a modern formatervezés tökéletes ötvözete. A matt fekete felület nem csupán látványos dizájnelemet jelent, hanem praktikus is: az ujjlenyomat-mentes bevonat megkönnyíti a tisztántartást. A készülék intelligens Coanda-hatást alkalmaz, amely a mennyezet mentén tereli a légáramlást, így egyenletes hőmérsékletet biztosít kellemetlen huzat nélkül. Az integrált infravörös hőérzékelő folyamatosan szkenneli a helyiséget, és 3D légvezetésével pontosan oda irányítja a levegőt, ahol éppen szükséges. A kompakt, mindössze 295 mm magas beltéri egység bármilyen lakberendezésbe diszkréten illeszkedik.
Főbb jellemzők és innovatív megoldások
  • Elegáns matt fekete dizájn ujjlenyomat-mentes felülettel, amely prémium megjelenést biztosít
  • Coanda-hatás a légáramlás optimalizálásához és a kellemesebb hőérzetért
  • Intelligens 3D hőérzékelő, amely automatikusan szabályozza a légáramlást és irányát
  • Kiemelkedően csendes működés: akár 19 dBA zajszint minimális teljesítményen
  • A++ energiahatékonysági osztály hűtésben és fűtésben egyaránt
  • Daikin Residential Controller: távoli vezérlés okostelefonról vagy táblagépről bárhonnan
  • Amazon Alexa és Google Assistant támogatás hangvezérléshez
  • R32 környezetbarát hűtőközeg alacsonyabb GWP értékkel (harmadával kevesebb CO2 kibocsátás)
  • 5,4 kW fűtőteljesítmény akár -15°C külső hőmérséklet mellett is hatékony működéssel
  • 7,33 SEER értékkel kimagasló energiahatékonyság hűtésben
  • 4,6 SCOP mutató fűtési üzemmódban
  • Kompakt méretű beltéri egység (798 x 295 x 189 mm), amely nem foglal sok helyet
  • WiFi vezérlés beépített adapter opcióval (opcionális kiegészítő)
  • Automatikus újraindítás áramszünet után
  • Éjszakai üzemmód még csendesebb és energiatakarékosabb működéshez
  • 24 órás programozható időzítő funkcióval
Műszaki kiválóság és energiahatékonyság
Karbantartás és üzemeltetés
Gyakori kérdések
Mekkora helyiség hűtésére alkalmas a 4,2 kW-os klíma és mennyi áramot fogyaszt?
A Daikin Stylish Black FTXA42BB 4,2 kW hűtőteljesítménnyel körülbelül 40-55 négyzetméter alapterületű helyiség klimatizálására alkalmas normál mennyezetmagasság (2,6-2,8 m) esetén. A tényleges hatékonyság függ a helyiség tájolásától, szigetelésétől és az ablakok méretétől is. Jól szigetelt, északi tájolású helyiségekben akár nagyobb terület is kényelmesen hűthető, míg erősen besugárzott, nagy ablakfelületű terekben kisebb alapterület javasolt. Az áramfogyasztás hűtéskor átlagosan 0,57 kW/óra, fűtéskor pedig körülbelül 1,17 kW/óra, ami a kiváló energiahatékonysági osztálynak köszönhetően jelentős megtakarítást jelent a villanyszámlán.
Mennyire hangos a klíma működés közben és alkalmas-e hálószobába?
Garancia és szállítás
Részletes műszaki paraméterek
Paraméter Érték
Hűtőteljesítmény (névleges) 4,2 kW (1,3 - 5,0 kW)
Fűtőteljesítmény (névleges) 5,4 kW (1,3 - 6,8 kW)
Energiahatékonysági osztály (hűtés) A++
Energiahatékonysági osztály (fűtés) A++
SEER (szezonális energiahatékonysági mutató) 7,33
SCOP (szezonális teljesítmény együttható) 4,6
Hűtőközeg típusa R32 (GWP=675)
Hűtőközeg töltet 0,98 kg
Üzemi hőmérséklet tartomány (hűtés) -10 ~ 46 °C
Üzemi hőmérséklet tartomány (fűtés) -15 ~ 18 °C
Zajszint beltéri egység (min/max) 19 / 42 dBA
Zajszint kültéri egység 53 dBA
Légáram beltéri egység (min/max) 234 / 714 m³/h
Beltéri egység méretei (Szé x Ma x Mé) 798 x 295 x 189 mm
Beltéri egység tömege 12 kg
Kültéri egység méretei (Szé x Ma x Mé) 765 x 550 x 285 mm
Kültéri egység tömege 32 kg
Csövezési hossz (max.) 20 m
Szintkülönbség (max.) 15 m
Csőméretek (folyadék/gáz) 6,35 mm / 9,52 mm
Áramellátás 1 fázis, 230 V, 50 Hz
Maximális áramfelvétel (hűtés/fűtés) 16 A / 16 A
Teljesítményfelvétel hűtéskor 0,57 kW
Teljesítményfelvétel fűtéskor 1,17 kW