Panasonic Aquarea T-CAP monoblokk hőszivattyú BIG M generáció 20kW, 3 fázis WH-WXG20ME8
  • Fűtési teljesítmény (kW) 18,1-30kW
Panasonic
Cikkszám: WH-WXG20ME8
Leírás
Panasonic Aquarea T-CAP monoblokk hőszivattyú BIG M generáció 20kW, 3 fázis
Professzionális monoblokk hőszivattyú környezetbarát R290 hűtőközegzéggel, 20 kW fűtési és hűtési teljesítménnyel. A++ energiaosztály, 4,8-as COP érték és -28 °C-os fűtési kapacitás a maximális hatékonyságért.
Szállítási Idő 1
Hűtési teljesítmény (kW) 18,1-30kW
Bővebb termékleírás
A BIG M generáció: legmodernebb fűtéstechnológia a professzionális felhasználásokhoz
A Panasonic Aquarea T-CAP monoblokk hőszivattyú BIG M generációja az aktuális fűtéstechnológia csúcsát képviseli, kifejezetten nagyobb családi házak, többlakásos épületek és kereskedelmi létesítmények igényeire tervezve. A 20 kW teljesítményű, 3 fázisú rendszer integrált kültéri egységet jelent, ahol minden hidraulikus komponens egyetlen robosztus házban található. Ez a monoblokk kialakítás egyszerűbb telepítést, alacsonyabb költségeket és gyorsabb üzembe helyezést eredményez a split rendszerekhez képest, miközben teljes megbízhatóságot és hosszú élettartamot garantál.
Főbb jellemzők és technológiai előnyök
  • Kiváló energiahatékonyság minden körülmény között: A++ energiaosztály mind 35°C, mind 55°C előremenő hőmérsékleten. A COP érték 4,8 (A7/W35), vagyis 1 kW villamos energia felhasználásával 4,8 kW hőteljesítményt állít elő, 40-60%-os üzemeltetési költség megtakarítást hozva a gázfűtéshez képest.
  • Kaszkád funkció nagyon nagy épületekhez: Akár 300 kW teljesítményig építhető kaszkádrendszer több egység összekapcsolásával, így szállodák, irodaépületek és nagy ipari létesítmények igényeit is kielégíti.
Műszaki előnyök és innovatív megoldások
A Panasonic saját fejlesztésű T-CAP (Twin-CAP Zoom) kompresszortechnológiája automatikusan optimalizálja a kompressor működését a külső hőmérséklet és a pillanatnyi hőigény függvényében, maximalizálva az energiahatékonyságot és csökkentve az üzemeltetési költségeket. A 20 kW névleges fűtőteljesítményen (A7/W35) túl, nyári hűtésben 20 kW hűtőteljesítményt nyújt (A35/W18), 4,79-es EER értékkel, amely kiváló klimatizálási hatékonyságot jelent. A 3 fázisú tápellátás (50 A-es biztosítékkal) professzionális felhasználásra teszi alkalmassá az egységet. Az elektromosan vezérelt, inverter technológiájú kompressor energiahatékonyabb és csendesebb működést biztosít, mint a hagyományos on/off rendszerek. Az integrált beltéri szabályozóegység és a beépített termosztátikus csökkentőszelep az egyszerű üzemeltetésről gondoskodik. A kompakt méretek (1645×1500×460 mm) ellenére a 240 kg-os kültéri egység súlyát speciális erősítések szilárdsága garantálja a hosszú élettartamhoz.
Telepítés, karbantartás és üzemeltetés
Műszaki paraméterek
Paraméter Érték
Fűtési teljesítmény (A7/W35) 20 kW
Hűtési teljesítmény (A35/W18) 20 kW
COP érték (A7/W35) 4,8
EER érték (A35/W18) 4,79
Energiaosztály A++
Hűtőközeg típusa R290 (propán), GWP = 3
Fűtési működési tartomány -28 °C ... +35 °C
Hűtési működési tartomány 10 °C ... 43 °C
Maximum előremenő hőmérséklet 75 °C (-15 °C külső hőmérsékleten)
Zajszint (5 m távolságból) 29 dB(A)
Kültéri egység zajszintje 56 dB(A)
Tápellátás 3 fázis, 50 A
Kültéri egység méretei (H×Sz×M) 1645×1500×460 mm
Kültéri egység súlya 240 kg
Kaszkád bővíthetőség Maximum 300 kW (több egység összekapcsolásával)