Panasonic Aquarea High Performance osztott hőszivattyú K generáció 16kW, 185l HMV, 3 fázis (KIT-ADC16K9E8)
  • Fűtési teljesítmény (kW) 12,1-18kW
Panasonic
Cikkszám: KIT-ADC16K9E8
Leírás
Panasonic Aquarea High Performance K generáció 16kW osztott hőszivattyú
Szállítási Idő 1
Hűtési teljesítmény (kW) 12,1-18kW
Űrtartalom (Liter) 121-200 Liter
Bővebb termékleírás
A Panasonic Aquarea High Performance K Generáció: Csúcsszintű Hatékonyság és Megbízhatóság
Főbb Jellemzők és Előnyök
  • 16 kW Fűtési és 15,5 kW Hűtési Teljesítmény: Elegendő kapacitás középső méretű és nagyobb lakások fűtésére és nyári hűtésére egyaránt.
  • Megbízható Működés Szélsőséges Időjárásban: Fűtési üzemmódban -20°C-ig működik kiegészítő fűtés nélkül, hűtésben pedig 10°C-tól 43°C-ig. A 9 kW-os elektromos fűtőbetét biztosítja a szükséges kiegészítő fűtést.
  • R32 Hűtőközeg: Környezetbarát, alacsony globális felmelegedési potenciálú hűtőközeg használata.
  • Kompakt és Elegáns Kialakítás: A beltéri egység mindössze 599 x 602 mm alapmérettel, prémium fehér készülékházzal és antracitszürke kültéri egységgel harmonikusan illeszkedik az otthon bármely helyére.
  • 3 Fázisú Elektromos Csatlakozás: Mind a beltéri, mind a kültéri egység 3 fázisú tápellátást igényel (20 A-es biztosítékkal).
Műszaki Előnyök és Teljesítményadatok
Jellemző Érték
Névleges fűtési teljesítmény (A7/W35) 16 kW
COP (A7/W35) 4,31
SCOP (W35) 4,46
SCOP (W55) 3,4
Névleges hűtőteljesítmény (A35/W18) 15,5 kW
EER (A35/W18) 3,6
Energiahatékonyság fűtésben (35°C) A+++
Energiahatékonyság fűtésben (55°C) A++
Energiahatékonyság melegvíz-készítésben A
Melegvíz-tároló térfogata 185 liter
Elektromos fűtőbetét teljesítménye 9 kW
Maximális előremenő hőmérséklet 60°C
Hűtőközeg típusa R32
Zajszint (fűtés, kültéri) 65 dB(A)
Működési tartomány (fűtés) -20°C – 35°C
Működési tartomány (hűtés) 10°C – 43°C
Méretek és Súlyok
Komponens Magasság Szélesség Mélység Súly
Kültéri egység 1340 mm 900 mm 320 mm 103 kg
Beltéri egység 1642 mm 599 mm 602 mm 103 kg
Karbantartás és Üzemeltetés
Gyakori Kérdések
Kérdés: Milyen típusú épületekhez ajánlott a Panasonic Aquarea K generációs hőszivattyú?
Válasz: Ez a 16 kW-os rendszer ideális új építésű otthonokhoz, jól szigetelt lakásokhoz és felújítási projektekhez. Bár a -20°C-os működés-tartomány biztosítja a működést hideg klímában is, az optimális teljesítményt jól szigetelt épületeknél éri el. Az energiahatékonysága miatt különösen ajánlott azon tulajdonosoknak, akik hosszú távú energiamegtakarításra számítanak és környezettudatos megoldásokat keresnek.
Kérdés: Szükséges-e szakember a telepítéshez, és milyen típusú elektromos csatlakozásra van szükség?
Válasz: A telepítést mindenképpen szakképzett, hőszivattyúk telepítésében jártas szerelővel kell végeztetni. A rendszer mind a beltéri, mind a kültéri egységhez 3 fázisú elektromos csatlakozást igényel 20 A-es biztosítékkal. A szerelő gondoskodik a megfelelő vízvezetéki, elektromos és hűtőközeg-csatlakozások kialakításáról, valamint a rendszer üzembe helyezéséről és ellenőrzéséről.