Hisense Hi-Therma AHW-160HEDS1/AHM-160HEDSAA 16kW split hőszivattyú, 3 fázisú, R32
  • Fűtési teljesítmény (kW) 12,1-18kW
Hisense
Cikkszám: AHW-160HEDS1-AHM-160HEDSAA
Leírás
Hisense Hi-Therma AHW-160HEDS1/AHM-160HEDSAA 16kW split hőszivattyú
Professzionális split levegő-víz hőszivattyú 16 kW fűtési teljesítménnyel, kifejezetten nagyobb családi házak és közületek fűtési igényeinek kielégítésére. A+++ energiaosztályú rendszer R32 hűtőközeggel, amely -25°C külső hőmérsékletig is stabil működést biztosít.
Szállítási Idő 1
Hűtési teljesítmény (kW) 12,1-18kW
Bővebb termékleírás
Hisense Hi-Therma 16kW split hőszivattyú - Professzionális megoldás otthonod fűtésére
A Hisense Hi-Therma AHW-160HEDS1/AHM-160HEDSAA 16 kW-os split rendszerű levegő-víz hőszivattyú a legmodernebb fűtéstechnológia megtestesítője. A 3 fázisú inverter rendszer kivételes energiahatékonyságot biztosít, ami hosszú távon jelentős megtakarítást eredményez. A környezetbarát R32 hűtőközeg használatával nem csak az üzemeltetési költségeket csökkented, hanem hozzájárulsz a fenntartható jövőhöz is. A rendszer tökéletesen alkalmas nagyobb családi házak, illetve könnyűszerkezetes épületek komplett fűtési és használati melegvíz ellátására.
Főbb jellemzők és előnyök
  • 16 kW fűtési teljesítmény optimális körülmények között (OAT 6/7°C, IWT 30/35°C)
  • Alkalmazható padlófűtéses, fan-coil és radiátoros rendszerekben egyaránt
  • Stabil működés extrém körülmények között, akár -25°C külső hőmérsékletig
  • Akár 60°C-os kilépő vízhőmérséklet hőszivattyús módban, radiátoros rendszerekhez is ideális
  • A+++ energiahatékonysági osztály alacsony vízhőmérséklet esetén (SCOP 5,10)
  • A++ energiaosztály közepes hőmérsékletű víz esetén (SCOP 4,10)
  • Reddot design díjas beltéri egység, kerek LCD kijelzővel
  • Keymark minősítéssel rendelkező termék - független tanúsítás a kiváló minőségről
  • 3 fázisú kivitel (400V), professzionális alkalmazásokhoz
  • R32 hűtőközeg - alacsony GWP érték, környezetbarát megoldás
  • Inverteres kompresszor technológia a pontos hőmérséklet-szabályozásért
  • Hűtési funkció is elérhető nyári hónapokban (13-15,5 kW)
  • Integrálható külső hőforrásokkal (napkollektor, kazán)
  • Smart Grid ready és napelem rendszerrel kompatibilis
  • Elektromos fűtőszál a kültéri egységben a megbízható téli üzemért
Kiváló teljesítménymutatók és hatékonyság
A Hisense Hi-Therma 16kW hőszivattyú kiemelkedő COP értékekkel büszkélkedhet különböző üzemi körülmények között. Optimális viszonyok mellett (6/7°C külső, 30/35°C vízhőmérséklet) a COP értéke 4,60, ami azt jelenti, hogy 1 kWh elektromos energia felhasználásával 4,6 kWh hőenergiát állít elő. Még extrém hidegben (-7/-8°C) is 2,80-as COP értéket ér el alacsony vízhőmérsékleten, biztosítva a gazdaságos üzemeltetést. A készülék szezonális fűtési teljesítménytényezője (SCOP) 35°C-os előremenő vízhőmérséklet mellett 5,10, míg 55°C esetén 4,10, amely kiváló energiahatékonysági besorolást eredményez. Hűtési üzemmódban az EER érték 2,7-3,9 között változik, így nyáron is költséghatékonyan használható.
Okos funkciók és vezérlési lehetőségek
Csendes működés és felhasználói komfort
Környezettudatos technológia
Részletes műszaki paraméterek
Paraméter Érték
Fűtési teljesítmény (OAT 6/7°C, IWT 30/35°C) 16,0 kW
COP (OAT 6/7°C, IWT 30/35°C) 4,60
Fűtési teljesítmény (OAT 6/7°C, IWT 47/55°C) 15,5 kW
COP (OAT 6/7°C, IWT 47/55°C) 2,95
Fűtési teljesítmény (OAT -7/-8°C, IWT 30/35°C) 14,0 kW
COP (OAT -7/-8°C, IWT 30/35°C) 2,80
Fűtési teljesítmény (OAT -7/-8°C, IWT 47/55°C) 11,0 kW
COP (OAT -7/-8°C, IWT 47/55°C) 2,00
Hűtési teljesítmény (OAT 35°C, IWT 12/7°C) 13,0/14,0 kW (névleges/max)
EER (OAT 35°C, IWT 12/7°C) 2,70
Hűtési teljesítmény (OAT 35°C, IWT 23/18°C) 15,5/16,0 kW (névleges/max)
EER (OAT 35°C, IWT 23/18°C) 3,90
Szezonális teljesítménytényező (SCOP) WO 35°C 5,10 (A+++)
Szezonális teljesítménytényező (SCOP) WO 55°C 4,10 (A++)
Működési tartomány fűtés -25°C ~ +35°C
Működési tartomány hűtés +5°C ~ +46°C
Működési tartomány használati melegvíz -25°C ~ +43°C
Maximális kilépő vízhőmérséklet 60°C (hőszivattyús üzem)
Hűtőközeg típusa R32
Energiaellátás 3 fázis, 400V
Kedvezményes tarifa H tarifa
Miért válaszd a Hisense Hi-Therma termékcsaládot?
Gyakori kérdések
Milyen fűtési rendszerekkel használható együtt a 16 kW-os Hi-Therma split hőszivattyú?
Mennyire gazdaságos a működtetése és mikor térül meg a beruházás?
A 16 kW-os Hi-Therma rendszer kiváló hatékonysági mutatói révén akár 75%-kal is csökkentheti a fűtési költségeket hagyományos fűtési megoldásokhoz képest. A 4,60-as COP érték azt jelenti, hogy optimális körülmények között 1 kWh villamos energia felhasználásával 4,6 kWh hőenergiát állít elő. Az A+++ energiaosztály és a H tarifás áramvételezés további megtakarítást biztosít. Egy átlagos 200-250 m² alapterületű, jól szigetelt családi ház esetében a beruházás jellemzően 6-9 év alatt térülhet meg, különösen akkor, ha napelemes rendszerrel is kiegészíted. A pontos megtérülési idő az épület hőszigetelésétől, a felhasznált energia árától és a használati szokásoktól függ.